Andrzejkowa Noc w Szkole z Harrym Potterem

24 listopada br. nasza szkoła przemieniła się w prawdziwą Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Dokładnie o godzinie 18:00 uczniowie klas 4a i 4b zebrali się w specjalnie na ten magiczny wieczór udekorowanej auli – zwanej tego dnia Wielką Salą. Większość uczestników przybyła na Andrzejkową Noc z Harrym Potterem pięknie i pomysłowo przebrana. Po krótkim przywitaniu nadszedł czas na przydzielenie uczestników do czterech domów: Gryffindoru, Hufflepaffu, Ravenclawu i Slytherinu. Wyboru, tak jak w książkach J.K. Rowling, dokonała zaczarowana Tiara Przydziału.

    Na dzieci czekała moc atrakcji. Na początku wzięły udział w lekcji dotyczącej Quiddicha – najpopularniejszej w świecie czarodziejów gry zespołowej, trochę przypominającej naszą „mugolską” piłkę nożną (mugol – człowiek niemagiczny, nie posiadający mocy magicznych). Po wysłuchaniu krótkiej prezentacji, zadaniem uczniów było stworzenie nowego modelu latającej, magicznej miotły. Wykonane przez dzieci prace zaskoczyły pomysłowością i oryginalnością.

    Następnie świeżo upieczeni wychowankowie Hogwartu udali się na lekcję: eliksirów w czasie której musieli opracować przepis na własny eliksir – wymyślić nazwę, składniki, kolor, działanie oraz ewentualne skutki uboczne. W kolejnej sali uczniowie zmierzyli się z trudnymi zaklęciami na lekcji zaklęć u prof. Flitwicka. Uczyli się, jakiego uroku użyć, aby przywołać do siebie przedmioty, nieszkodliwie rozbroić przeciwnika, zapalić światło, czy też obronić się przed złymi mocami. Ich zadaniem było również stworzenie własnego, czterowersowego, śmiesznego zaklęcia. W Departamencie Tajemnic uczniowie musieli zmierzyć się z królową nauk – matematyką –  rozwiązywać różne zadania i łamigłówki. Ponadto rozwiązywali zadania zręcznościowe, do których nieraz używali swoich czarodziejskich umiejętności. Jedną z atrakcji było również zadanie plastyczne – uczestnicy wykonywali zawieszki na drzwi swoich dormitoriów (sypialni). Dzięki tym lekcjom uczniowie nabyli standardowe umiejętności magiczne. Każde z zadań było punktowane, ponieważ uczestnicy rywalizowali o Puchar Domów.

    Po zakończeniu lekcji, uczniowie zostali zaproszeni do Wielkiej Sali, gdzie odbyła się prawdziwa uczta, po której obejrzeli pierwszą część filmu o młodym czarodzieju – „Harry Potter i kamień filozoficzny”.

    Spotkanie klas czwartych zakończyło się podsumowaniem rywalizacji poszczególnych drużyn. Ostatecznie po długiej i zaciętej walce zwyciężył Huflepuff i to właśnie jego przedstawiciele zdobyli Puchar Domów. Na uczestników czekała tez jeszcze jedna niespodzianka – osoby najciekawiej przebrane otrzymały wyróżnienia i słodkie upominki.

    Andrzejkowa Noc w Szkole z Harrym Potterem bardzo podobała się uczestnikom i na pewno długo jej nie zapomną.

Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL