XV Eko-rajd w Biskupicach

30 września w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach odbył się jubileuszowy – XV! – Eko-rajd. Uczniowie, rodzice i nauczyciele, pieszo lub na rowerach, pokonywali wyznaczone trasy.

 

Eko-rajd to coroczna impreza, podczas której staramy się promować zdrowy styl życia, zachęcać do aktywnego spędzania czasu i poszerzać wiedzę o naszej małej ojczyźnie. Tak też było i tym razem. O godzinie 10:00 wszyscy uczestnicy rajdu wyruszyli spod szkoły, w celu przemierzenia wcześniej wyznaczonych tras. Klasy I – IV pokonywały drogę pieszo i zwiedziły najbardziej charakterystyczne miejsca w Biskupicach. Do starszych uczniów należało trudniejsze zadanie – na rowerach musieli pokonać naprawdę skomplikowane i ciekawe trasy.

Po przekroczeniu mety rajdu na boisku szkolnym na uczestników czekała gorąca przekąska i zadania do wykonania. Dzieci świetnie bawiły się, układając „ekologiczne domino”, czy pobijając rekordy w konstruowaniu najwyższej wieży z drewnianych bloków. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na trenażerze kajakowym. Dużą frajdę sprawiło, zwłaszcza młodszym uczestnikom, malowanie jesiennych obrazów na drewnie. Uczniowie układali również puzzle ze zdjęciami charakterystycznych miejsc w Biskupicach. Jedną z niespodzianek była też Zumba (prowadzona przez panią Natalię Konieczną), która sprawiła wiele radości, szczególnie żeńskiej części uczestników. Również chłopcy mogli znaleźć coś dla siebie – na orliku rozgrywały się zacięte mecze piłkarskie między poszczególnymi klasami.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Wystawa Pojazdów Zabytkowych. W samo południe na boisko szkolne zjechało kilkadziesiąt samochodów, motocykli i rowerów, których metryka sięgała nawet 1931 roku. Mieszkańcy Biskupic i okolicznych miejscowości wyciągnęli z garaży i piwnic swoje skarby, które zaprezentowali na wystawie. Z radością witaliśmy również gości z Poznania i Gniezna. Trochę starsi uczestnicy Rajdu mogli przypomnieć sobie auta z dzieciństwa, na czele z królową szos – piękną Syrenką. Furorę wśród zwiedzających zrobił Fiat 500 oraz motocykl Panther. Były też pojazdy wojskowe Ford Canada i Jeep Willys.

Myślę, że wielu zwiedzających „połknęło bakcyla” i już planuje zakup „malucha”, „wueski” czy „komara”. Dzieci zachwycone były „Ogórkiem” z bohaterami z Kubusia Puchatka. Dla nich była to prawdziwa motoryzacyjna lekcja historii. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyjechali swoimi zabytkowymi pojazdami i wzbogacili naszą wystawę o kolejne eksponaty. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

W naszej szkolnej imprezie udział wzięła rekordowa liczba osób! Byli to nie tylko mieszkańcy Biskupic, ale także osoby, które przyjechały z okolicznych miejscowości.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przybyli na nasz Eko-rajd i wspólnie z nami spędzili ten sobotni czas w szkole w Biskupicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL