SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

2018

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom:

F. Tworek -  III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim “Ojczyzna w poezji”
Konkursu Języka Niemieckiego Olimpus
W styczniu br. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Olimpus- sesja zimowa, mającego na celu popularyzację znajomości języka niemieckiego oraz rozwijanie zdolności językowych.

Naszą Szkolę reprezentowała w konkursie uczennica klasy 7a – Maria Jabłońska, która zajęła 4 miejsce i uzyskała tytuł laureata.

Marysi gratulujemy świetnej znajomości języka i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach, a uczniów Naszej Szkoły zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

 Gminny Konkurs Języka Angielskiego

 W marcu w Szkole Podstawowej we Wronczynie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.

Najlepsi uczniowie z czterech szkół z terenu Gminy Pobiedziska wraz ze swoimi anglistami przybyli do Wronczyna. Naszą szkołę reprezentowały dwie szóstoklasistki Marta Piwońska i Weronika Szurgot oraz jedna siódmoklasistka Olga Jóźwiak. Uczniowie mieli do napisania test, który sprawdzał najważniejsze umiejętności: słuchanie, czytanie i pisanie. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Tym bardziej jest nam miło ogłosić, że miejsce drugie w tegorocznym konkursie, a zarazem w całej Gminie, zajęła uczennica naszej szkoły Olga Jóźwiak. Serdecznie gratulujemy Oldze tak dużego sukcesu!

2017

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom: Matyldzie Lisowskiej i Iwo Lisowskiemu!


Biskupice w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Języka Angielskiego

               W poniedziałek 29.05.17r. w Szkole Podstawowej w Jerzykowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego. Startowali w nim najlepsi uczniowie z trzech szkół Gminy Pobiedziska: z Jerzykowa, Biskupic i Pobiedzisk Letniska. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Uczniowie recytowali z pamięci wiersze w języku angielskim w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-6.

Pierwsze miejsce w grupie uczniów klas 1-3 zdobyła nasza uczennica z Biskupic Antonina Chalecka z klasy IIa. Drugie miejsce przypadło w udziale Michałowi Kępie z klasy IIIb. Wśród starszych uczniów wysokie miejsca należały także do naszych wychowanków. Ex aequo drugie miejsce zajęli Dagmara Trzebińska z klasy VIa i Kacper Grzegorczyk z klasy V. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, tak wspaniałych, sukcesów w zmaganiach z językiem angielskim!

 

Izabella Kustra

Ponadgminnego Konkursu Języka Angielskiego

              W piątek 12.05.2017r. w Szkole Podstawowej w Murowanej Goślinie odbyła się XVII edycja Ponadgminnego Konkursu Języka Angielskiego, w którym udział brali uczniowie z wielu szkół okolic Poznania. Jak co roku chętnie uczestniczyliśmy w zmaganiach leksykalno – gramatycznych z językiem angielskim. Uczennice Szkoły Podstawowej w Biskupicach po raz kolejny pokazały wysoki poziom i znaczne umiejętności językowe. Szóstoklasistki z naszej szkoły: Dagmara Trzebińska i Maria Jabłońska zdobyły wyróżnienie, natomiast Olga Jóźwiak uzyskała trzecie miejsce. Warto dodać, że to właśnie Olga Jóźwiak zdobyła również pierwsze miejsce w tegorocznym Gminnym Konkursie Języka Angielskiego we Wronczynie. Serdecznie gratulujemy dziewczynom wysokich osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów!

Izabella Kustra

XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzne potyczki

                  1 miejsce w etapie gminnym: Olga Jóźwiak kl. 6a, Szymon Kujawa kl. 6b, Mikołaj Mieśnik kl. 6b, zakwalifikowani do etapu powiatowego i udział w tym etapie

Gminny Konkurs Recytatorski

1 miejsce w kategorii klas I-III : Antonina Chalecka kl. 2a
3 miejsce w kategorii klas IV-VI: Martyna Mikołajczak kl. 6a

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

tytuł finalisty dla Olgi Jóźwiak z kl. 6a

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

tytuł finalisty dla Olgi Jóźwiak z kl. 6a

SUPERRACHMISTRZ

tytuł SUPERRACHMISTRZA KLAS PIĄTYCH GMINY POBIEDZISKA otrzymała Matylda Lisowska

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

                W czwartek 23.02.17r. w Szkole Podstawowej we Wronczynie odbyła się XVIII edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.

                 Najlepsi uczniowie z pięciu szkół z terenu Gminy Pobiedziska wraz ze swoimi anglistami przybyli do Wronczyna. Naszą szkołę reprezentowała trójka szóstoklasistów: Olga Jóźwiak, Dagmara Trzebińska z klasy VIa oraz Antoni Wojcieszek z klasy VIb. Uczniowie mieli do napisania test, który sprawdzał najważniejsze umiejętności: słuchanie, czytanie i pisanie. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Tym bardziej jest nam miło ogłosić, że miejsce pierwsze w tym konkursie, a zarazem w całej Gminie, zajęła uczennica naszej szkoły Olga Jóźwiak. Natomiast trzecie miejsce przypadło Dagmarze Trzebińskiej. Serdecznie gratulujemy dziewczynom tak wielkiego sukcesu!

Izabella Kustra


2016

            Nasza uczennica klasy 5a Dagmara Trzebińska zajęła trzecie miejsce w GMINNYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM organizowanym w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku. W tym roku szkolnym należało wykonać animację, prezentację lub grę w programie SCRATCH.

dyplom dagmary maly

Hanna Silbernagel2015

KSIĄŻKI WARTO CZYTAĆ!

KSIĄŻKI WARTO PISAĆ!

                 W kwietniu niektórzy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III. Powiatowym Konkursie literacko – plastycznym „Tworzymy książki”. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu własnej baśni, trzeba było ją zilustrować i nadać jej formę książki.

Napisane baśnie pięknie wpisują się w obchody 210. rocznicy urodzin pisarza Hansa Christiana Andersena. Komisja konkursowa brała pod uwagę oryginalność tekstu, ilustracji oraz formę książki.

8 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i okazało się ono pomyślne dla uczniów naszej szkoły.

W kategorii klas I-III

I miejsce zajęła

Weronika Szurgot, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. B. Chrobrego w Biskupicach.

W kategorii klas IV-VI

I miejsce

Jan Szczepański, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. B. Chrobrego w Biskupicach

III miejsce

Amelia Chojnacka, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. B. Chrobrego w Biskupicach

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Wręczenie nagród odbędzie się 23 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Luboniu - podczas Festynu Rodzinnego.

 

Agnieszka Śliperska


LEKTURY SZKOLNE …. ODCZAROWANE… 

             Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Radio Merkury to organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Dwie książki”, w którym to konkursie wzięli udział m.in. uczniowie naszej szkoły.

                  Zadanie konkursowe polegało na wybraniu spośród lektur szkolnych dwóch książek, tej, której przeczytanie sprawiło najwięcej satysfakcji, którą poznawało się z zapartym tchem oraz tej, której lektura była z jakichś względów trudna, mało interesująca i o tych pozycjach należało napisać pracę.

Z terenu całej Polski wpłynęło ogółem 465 prac uczniowskich ze 160 szkół:

  • 231 prac ze szkół podstawowych

  • 74 prace z gimnazjów

  • 60 prac ze szkół ponadgimnazjalnych

Biorąc pod uwagę ciekawy zestaw lektur, oryginalność sądów i refleksji, dobry język – jury postanowiło nagrodzić książkami i dyplomami prace 40 uczniów, w tym ze szkół podstawowych wyłoniono 19 laureatów. Wśród nich znalazł się uczeń klasy 6 z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Bolesława Chrobrego – JAN SZCZEPAŃSKI.

Janek udowodnił, że lektury szkolne, ich czytanie, recenzowanie – nie musi być nudne, wręcz przeciwnie, pasja czytania może prowadzić na drogę sukcesu.

Serdecznie gratulujemy Jankowi i życzymy entuzjazmu do podejmowania kolejnych wyzwań.

 

Agnieszka Śliperska


XIV POWIATOWY KONKURS “ORTOGRAFICZNE POTYCZKI” -

JEGO ETAP GMINNY JUŻ ZA NAMI!

           13 marca 2015 roku odbyły się eliminacje gminne Powiatowego Konkursu “Ortograficzne Potyczki”, który organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Koziegłowach. Adresatem tego konkursu są uczniowie klas szóstych. Z naszej szkoły w eliminacjach szkolnych wyłoniona została trzyosobowa reprezentacja - Marta Kubacka, Patrycja Schneider, Adam Tomczak. Uczniowie ci ”stoczyli zwycięski pojedynek” z zawiłościami polskiej ortografii i tym samym zajęli I miejsce w gminie Pobiedziska. Przed nimi ostatni etap “Ortograficznych potyczek” – finał w Szkole Podstawowej w Koziegłowach, który odbędzie się 17 kwietnia 2015 roku.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za naszą ekipę!

Agnieszka Śliperska


puchar 1                       W piątek 06.02.15r. w Szkole Podstawowej we Wronczynie odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Trzy uczennice naszej szkoły odniosły w nim wielki sukces. Joanna Kmiecik z klasy Va zdobyła zaszczytne I miejsce. Jest to tym bardziej wspaniałe osiągnięcie, gdyż konkurs ten docelowo przeznaczony jest dla uczniów klas szóstych.  Agnieszka Popiel i Marta Kubacka z klasy VI zajęły ex equo drugie miejsce. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Izabella Kustra


I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

dla dzieci i młodzieży – Pobiedziska 2015

                    26 stycznia 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży – Pobiedziska 2015 organizowanym przez Ośrodek Kultury w Pobiedziskach. W konkursie wzięło udział 43 uczestników.

I miejsce w kategorii klas I-III zajął uczeń klasy IIa ADRIAN PIASKOWSKI, który zaśpiewał pastorałkę “W ciemny wieczór, dawno temu”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.


MALI WIELCY PISARZE Z BISKUPIC – ODSŁONA DRUGA…

                      Po ubiegłorocznym sukcesie uczniów z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach w II Powiatowym konkursie literacko – plastycznym „Tworzymy książki. Bądź jak Sherlock Holmes” nadszedł czas na kolejne popisy literackie naszych uczniów. Tym razem  wzięli oni udział w konkursie literackim „Widmark, Widłak i ty!” zorganizowanym przez Wydawnictwo Zakamarki w Poznaniu.

Przedmiotem konkursu było napisanie opowiadania prozą, które będzie rozwinięciem tekstu początkowego stworzonego wspólnie przez szwedzkiego pisarza Martina Widmarka i polskiego pisarza Wojciech Widłaka.

Ostatecznie na konkurs wpłynęło 370 prac!

Jury wyłoniło prace, które zadziwiają oryginalnością pomysłu, kreatywnością, nietuzinkową wyobraźnią, ciekawym stylem wypowiedzi.

Wśród najciekawszych opowiadań znalazła się praca uczennicy klasy 4a z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach – Marii Wachowiak, której przyznano wyróżnienie drugiego stopnia oraz książkę Zakamarków.

Liczny udział uczniów naszej szkoły w tymże konkursie zaowocował przyznaniem nagrody także dla naszej szkoły, która otrzyma książkę Zakamarków do biblioteki szkolnej.

                                                                                                                   Agnieszka Śliperska


 2014

Gminny konkurs recytatorski poezji angielskiej “ENGLISH POEMS CONTEST”.

              Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. 

W kategorii klas 1-3 SP:

trzecie miejsce zdobył Franciszek Kurant z klasy 3a,

a wyróżnienie Dagmara Trzebińska z klasy 3a.

W kategorii klas 4-6 SP:

drugie miejsce zajął Filip Morkowski z klasy 6.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY “PISANIE KONTRA KLIKANIE” - ROZSTRZYGNIĘTY !


              W maju  w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6. Zadanie konkursowe polegało na pięknym, starannym przepisaniu zadanego tekstu z wykorzystaniem umiejętności ozdabiania liter, którą to umiejętność uczniowie zdobywali w czasie przygotowań do konkursu.

Spośród wielu prac wyłoniono zwycięskie, przyznano też kilka wyróżnień:

W kategorii klas 1- 3:
I miejsce – Olga Jóźwiak kl. 3 a
II miejsce – Julia Chlebowska – kl. 1 a
III miejsce – Małgorzata Schneider – kl. 1a

wyróżnienia:
Dagmara Trzebińska kl. 3a. Martyna Mikołajczak kl.3a, Wiktoria Karalus kl.1a

W kategorii klas 4-6:
I miejsce – Michał Waszkowiak-  kl.6
II miejsce – Patrycja Schneider -  kl.5
III miejsce – Marta Osak – kl. 4a

wyróżnienia:
Marta Kubacka kl.5, Zuzanna Pawłowska kl.6, Zuzanna Jagodzińska kl.5

Zwycięzcom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom konkursu, którzy podjęli wysiłek dyscyplinowania swoich rąk – serdecznie gratulujemy!!!

Agnieszka Śliperska

                 

——————————————————————————————————–

   RECYTATORSKI KONKURS GMINNY: “Wsi spokojna, wsi wesoła”.

                  Dnia 29 kwietnia odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. ” Wsi spokojna, wsi wesoła”.  Należało przygotować prezentację dowolnego wiersza, którego wykonanie nie przekracza 5 minut. Wyłoniono reprezentację szkoły – po 3 uczniów z każdej kategorii wiekowej.

Dnia 10 maja, w szkole w Jerzykowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Wśród laureatów znaleźli się

W kategorii IV-VI:

I m-ce: Filip Morkowski kl. VI i Jakub Mikołajczak kl. IV

II m-ce: Joanna Kmiecik kl. IV

————————————————————————————-

Zwycięstwo w Olimpusie!   IMG_1839

 

                                Joanna Kmiecik uczennica klasy IVa Szkoły Podstawowej w Biskupicach zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Olimpus” z języka angielskiego. Joasia uzyskała maksymalną liczbę punktów. Za tak wspaniałe osiągnięcie otrzymała grawerowany dyplom laureata konkursu oraz atrakcyjną nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy!

Izabella Kustra

—————————————————————————————

Mali wielcy pisarze z Biskupic.

 

                   W maju 2014 roku mija 155 rocznica urodzin Arthura Conan Doyle’a, autora powieści detektywistycznych, kryminalnych, których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes.

Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. dyw.Tadeusza Kutrzeby w Luboniu zorganizowała II Powiatowy Konkurs literacko – plastyczny dla uczniów szkół podstawowych – „Tworzymy książki. Bądź jak Sherlock Holmes”.

   Uczniowie z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. B.Chrobrego w Biskupicach bardzo chętnie wzięli udział w tymże konkursie. Ich zadaniem było napisanie utworu o tematyce detektywistycznej, nadanie mu formy książki, a także wykonanie ilustracji do tekstu.

   Jak przyznają sami organizatorzy, tegoroczny konkurs „Tworzymy książki” przyprawił jurorów o istny zawrót głowy. Poziom prac był bardzo wysoki, nadesłano mnóstwo książek, sposród których wybrać trzeba było te najciekawsze.

 

   Cieszy ogromnie sukces uczennicy klasy VI ze szkoły podstawowej w Biskupicach – Natalii Malickiej, która zajęła I miejsce w powiecie poznańskim, wyróżnienie zdobyła również Agnieszka Popiel z klasy V, a także młoda, dobrze zapowiadająca się pisarka – Dagmara Trzebińska, uczennica klasy III a.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych twórczych sukcesów!

 

Agnieszka Śliperska

Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL