Projekt e-Twinning w Biskupicach!

 e-Twinning to szereg projektów umożliwiających komunikację i wymianę doświadczeń między szkołami z całej Europy. W tym celu wykorzystuje się język angielski i nowoczesne technologie.

Jest to platforma na której uczniowie i nauczyciele współpracują, rozmawiają, realizują projekty, dzielą się swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Ponadto daje ona możliwość poznania zwyczajów oraz kultury społeczności niejednokrotnie bardzo od nas odległych.

W tym roku szkolnym realizujemy kolejny międzynarodowy projekt e-Twinning pod tytułem „Legends from our countries – animations by pupils” (Legendy z naszych krajów – animacje stworzone przez uczniów). Biorą w nim udział następujące kraje: Gruzja, Turcja, Włochy, Rumunia i Polska.  Nasza szkoła aktywnie współpracuje z dwiema placówkami: ze Szkołą Podstawową z Gruzji oraz ze Szkołą Podstawową w Turcji.(czytaj dalej)


Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny Pobiedziska 2018

 W Pikniku Ekologicznego uczniowie naszej szkoły brali udział w rajdzie terenowym, który rozpoczął się  w Stęszewku. Na trasie rajdu czekały na nich stanowiska z punktowanymi zadaniami, opracowanymi przez partnerów pikniku.

 Uczniowie wraz z nauczycielami z naszej szkoły zorganizowali również stoisko popularnonaukowe  pod hasłem „Przyroda – dziedzictwo nasze i przyszłych pokoleń”.  Za udział w tym wydarzeniu otrzymaliśmy wyróżnienie.(czytaj dalej)