Wystawa prac Magdaleny Junyszek

Od 26 marca do 5 kwietnia w holu naszej szkoły odbyła się wystawa prac początkującej artystki – uczennicy klasy ósmej – MAGDALENY JUNYSZEK! Obrazy, szkice  i rysunki  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Magdzie gratulujemy talentu i życzymy sukcesów!(czytaj dalej)


„Gen i już” – warsztaty dla klas czwartych

25 marca odbyły się  w naszej szkole warsztaty stowarzyszenia „Gen i Już” Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Uczniowie wysłuchali krótkiego i bardzo przystępnego wykładu o DNA, komórkach i nowotworach, dowiedzieli się na czym polega profilaktyka nowotworów.(czytaj dalej)


Badanie wzroku uczniów z Biskupic

Prawie wszyscy uczniowie Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach wzięli udział w przesiewowych badaniach wzroku. Pracownicy Zakładu Optometrii Katedry Chorób Oczu i Optometrii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wraz ze studentami trzeciego roku kilkukrotnie przyjechali do naszej szkoły, by zbadać wzrok dzieci. Każdy uczeń, którego rodzice wyrazili zgodę, został przebadany pod kątem widzenia do dali – ostrości wzroku do dali, widzenia przestrzennego, widzenia barwnego, ruchów oczu do dali i bliży oraz punktu bliskiego konwergencji. 

Rodzice otrzymają informację o wyniku badania.

Dziękujemy Rodzicom za zainteresowanie  i wyrażenie zgody na badania.

Bardzo dziękujemy studentom i Pani dr n. med. Natalii Adamczak za przeprowadzenie badań, za zaangażowanie i świetny kontakt z uczniami.

Radzie Rodziców naszej szkoły dziękujemy za sfinansowanie transportu okulistów i sprzętu.

 


Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska  

Z przeprowadzonych w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę referendach strajkowych wynika, że 90% – 100%  pracowników placówek opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej.
Regulacje ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych dają pracownikom możliwość przystąpienia do strajku lub rezygnacji z akcji strajkowej  w dowolnym momencie. Komitet strajkowy każdego dnia będzie informował dyrektora szkoły/przedszkola o liczbie strajkujących nauczycieli.

Istnieje uzasadniona obawa, że wraz z rozpoczęciem akcji strajkowej planowanej od 8.04.2019 r. w dyrektor nie będzie miał możliwości zapewnienia opieki wszystkim dzieciom/uczniom. Dyrektorzy  na bieżąco udzielają informacji rodzicom.

Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska wraz z dyrektorami czynią starania, aby EGZAMINY GIMNAZJALNE odbyły się bez przeszkód. Na dzisiaj nie widzimy zagrożenia, nawet w czasie trwania strajku nauczycieli.

W przypadku rozpoczęcia strajku przez nauczycieli Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz  Biblioteka Publiczna uruchamiają dodatkowe zajęcia dla uczniów.(czytaj dalej)


Konkurs Informatyczny Bóbr

            Od trzech lat nasi uczniowie przystępują do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Zmagają się z zadaniami informatycznymi, które nie są takie łatwe. Dzieci rywalizują w czterech kategoriach: Skrzat – klasy 1-3 SP, Benjamin – klasy 4-6 SP, Junior – klasy 7-8 SP i gimnazjum, Senior – szkoły ponadgimnazjalne. W tym roku uroczyste zakończenie XIII Edycji tego konkursu odbyło się  8 marca  w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.(czytaj dalej)


Uczniowie z Biskupic jedzą zdrowo…

11 marca w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach  wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu  przygotowałyśmy  DZIEŃ ZDROWE ŻYWNOŚCI, który odbył się pod hasłem: Jedz zdrowo!!! Oprócz pogadanki z dietetykiem o tym,  jak ważnym posiłkiem jest śniadanie i czym zdrowym można rozpocząć dzień, było można spróbować różnych zdrowych produktów na kiermaszu. Był świeżo wyciskany sok z jabłek, chipsy jabłkowe, nasiona, suszone owoce, przekąski z warzyw i pyszne, zdrowe słodkości przygotowane przez uczniów i rodziców naszej szkoły (największą popularnością cieszyły się ciasteczka owsiane).(czytaj dalej)


ORTOGRAFICZNE POTYCZKI

- zwycięstwo uczniów ze szkoły podstawowej w Biskupicach!

   Tradycją szkoły w Biskupicach stał się udział uczniów w zmaganiach z ortografią, do których co roku zachęcają nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach. Przygotowują oni konkurs adresowany do uczniów klas szóstych.

Konkurs ten przebiega w trzech etapach: w etapie szkolnym uczniowie piszą dyktando. Ci z nich, którzy najlepiej zapiszą tekst dyktanda tworzą trzyosobową reprezentację szkoły do rozgrywek na etapie gminnym. W tym roku etap gminny odbył się 15 marca 2019 r. w szkole podstawowej w Jerzykowie. W etapie gminnym uczniowie rozwiązują test ortograficzny z wykorzystaniem wiedzy w praktyce.(czytaj dalej)


  Pożegnanie Karnawału!!!

 28 lutego w Tłusty Czwartek i Ostatki bawiliśmy się na Dyskotece Karnawałowej, którą połączyliśmy z Balem Przebierańców.

Pożegnaliśmy karnawał w wyśmienity nastrojach, przebrani w zjawiskowe stroje, przy muzyce dostosowanej do każdego wieku i wymagań:)

Należy tutaj dodać, że DJ Patryk zadbał również o to, aby naprawdę wszyscy mieli okazję poruszać się w rytm muzyki.(czytaj dalej)


  DRZWI OTWARTE w szkole podstawowej w Biskupicach

   2 marca 2019 r. szkoła podstawowa w Biskupicach otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów klasy pierwszej oraz „zerówki”. Tego dnia placówkę w Biskupicach odwiedzili zainteresowani rodzice wraz ze swoimi pociechami. Wszyscy, którzy przybyli 2 marca o godzinie 10.00 do naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” przygotowane przez uczniów klasy 5b wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Działdowską.

Oprócz tego na dzieci czekały liczne atrakcje. Spacer po szkole w towarzystwie starszych koleżanek, kolegów prowadził do poszczególnych sal lekcyjnych, w których naprawdę wiele się działo!(czytaj dalej)


Nowy obraz


plakatprev-2

                                                      Szanowni Rodzice!

Wkrótce ruszy rekrutacja do publicznych placówek przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na terenie gminy Pobiedziska na rok szkolny 2019/2020

REKRUTACJA DO KLAS I PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE GMINY POBIEDZISKA NA ROK SZKOLNY 2019


Ekologiczny sukces uczniów z Biskupic

Uczniowie Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach brali udział w II edycji wojewódzkiego konkursu ekologiczno-edukacyjnego EduPak Polska. W konkursie brało udział około 500 uczestników z ponad 200 szkół, więc konkurencja była ogromna.

Trzy najlepsze prace z każdej kategorii zostały wysłane na konkurs do Poznania (możne je było zobaczyć na wystawie na Targach Poznańskich). Okazało się, że dzieła naszych uczniów odniosły ogromny sukces!

W środę 6 lutego o godz.10.00 w auli szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez przedstawiciela EduPak Polska – organizatora konkursu – Pana Łukasza Mikołajczaka.
Magdalena Socha, Oliwia Szurgot i Wiktoria Karalus otrzymały dyplomy.(czytaj dalej)


Uczniowie z Biskupic – znawcy parków krajobrazowych

 22 marca 2019 roku czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach  weźmie udział w finale wojewódzkim XVIII edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Celem tego ogólnopolskiego konkursu jest zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii i biologii, a także kształtowanie świadomości przyrodniczej oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.(czytaj dalej)


Konkurs EduPak Polska

Uczniowie naszej szkoły brali udział w II edycji konkursu ekologiczno-edukacyjnego EduPak Polska.

Młodsi uczniowie (klasy I-IV) rysowali plakaty z hasłem zachęcającym do recyklingu szklanych butelek i słoików. Z kolei zadaniem starszych uczniów (klasy V-VIII) było zrobienie z opakowań szklanych praktycznych sprzętów/przedmiotów pokazujących ich drugie życie. Wśród prac znalazły się stolik kawowy,  przybornik na biurko, lampka nocna, wazoniki i inne ciekawe przedmioty, które można wykorzystać w salonie czy kuchni.(czytaj dalej)


XII GMINNY PRZEGLĄD JASEŁEK JUŻ ZA NAMI….

13 grudnia 2018 roku w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach miał miejsce kolejny Gminny Przegląd Jasełek i Małych Form Teatralnych o Świątecznym Nastroju pod hasłem „Śpiewajmy z Aniołami”.

Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół podstawowych – z Pobiedzisk, z Jerzykowa, z Węglewa oraz z Biskupic.

Poszczególne grupy teatralne zaprezentowały bardzo ciekawe i oryginalne świąteczne programy artystyczne. Do żłóbka tradycyjnie wędrowali Trzej Królowie, przybywali aniołowie, pasterze, a nawet postacie bajkowe! Było też inaczej niż dotąd, gdy uczniowie ze szkoły we Węglewie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w formie pantonimy, a pastuszkowie z Biskupic rozmawiali ze sobą gwarą góralską.(czytaj dalej)


SZKOLNY REKORD HULA-HOP
 

9 listopada br. próbowaliśmy ustanowić szkolny rekord w długości kręcenia hula-hop. Podczas dużej przerwy na dziedzińcu szkolnym zjawiło się wielu śmiałków, którzy chcieli wziąć udział w tej akcji i trochę pokręcić biodrami.   Najlepsza okazała się Agnieszka, która utrzymała koło w ruchu przez 18 minut i 23 sekundy.(czytaj dalej)


Szkoł dzień inżyniera

Szanowni Państwo,

zgłosiliśmy naszą szkołę do programu Szkoła Małego Inżyniera.

Zachęcamy Państwa do głosowania, do
oddawania głosów na naszą szkołę, poniżej link do głosowania:

http://szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-582.

Pomóż naszej szkole zdobyć zestawy LEGO do samodzielnego programowania o wartości 6000zł.
Oddaj głos na naszą szkołę.
Codziennie możesz oddać jeden głos.
Zachęć znajomych do oddania głosu na naszą szkołę.

Głosowanie odbędzie się w dniach
26.11.2018-07.12.2018.


11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.W tym roku obchodzimy 100. rocznicę tego wydarzenia.

 Przygotowania do tego ważnego święta w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach zaczęły się już na początku listopada. W holu szkoły stanęła piękna wystawa poświęcona Ojcom Niepodległości, a uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty związane z historią Polski. Starsze roczniki mogły sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie historycznym Droga Polski do niepodległości. Wyniki zmagań zostały ogłoszone podczas uroczystego apelu.(czytaj dalej)


Uczniowie klasy siódmej odwiedzają poznańskie uczelnie

         W połowie września uczniowie klasy siódmej odwiedzili Uniwersytet Medyczny, gdzie wysłuchali wykładu dotyczącego historii chirurgii i anestezjologii. Dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądały operacje i jakimi środkami uśmierzano ból pacjentom. Dodatkowo siódmoklasiści brali udział w zajęciach o historii brudu, na których dowiedzieli się, że zwyczaj mycia swojego ciała wcale nie jest dawnym rytuałem. Zwiedziliśmy również wystawę poświęconą pionierowi ortopedii – Wiktorowi Dedze. Profesor był jednym z najwybitniejszych poznaniaków.(czytaj dalej)


Noc Naukowców

W ostatni piątek września uczniowie klasy siódmej i ósmych odwiedzili Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W czasie zajęć w ramach Nocy Naukowców uczniowie mogli poczuć, jak to jest być studentem.(czytaj dalej)


Eko-Rajd i  Drzwi Otwarte Szkoły

               Ostatnia sobota września na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Biskupic. Tego dnia do naszej szkoły przybyły tłumy. Od samego rana wystartował XVI jesienny Eko-rajd. Młodsi uczniowie zwiedzali pieszo najbliższą okolicę, starsi – posiadacze kart rowerowych -pokonywali dłuższe trasy rowerem podziwiając przy tym krajobraz. Natomiast dziewczęta z klas ósmych postanowiły wprowadzić pewną nowość podczas Eko-rajdu i wyznaczoną drogę przemaszerowały ze specjalnymi kijkami, propagując Nordic Walking. Uczestnicy, oprócz pokonania tras, mieli za zadnie rozwiązać specjalną ekologiczną kartę pracy. Tym razem była to teczka zadań w postaci Lapbooka, w której w licznych kopertach, kieszonkach i zakładach ukryte były zagadki przyrodnicze oraz quiz o naszej szkole.
Na mecie, która znajdowała się przy szkole,  na uczestników czekało wiele niespodzianek. Oprócz wojskowej grochówki i kiełbaski uczniowie mogli brać udział w wielu atrakcjach przygotowanych na boisku.(czytaj dalej)

Film z relacją z eko- rajdu. Zapraszamy do oglądania.

http://pobiedziska.telewizjastk.pl/programy/czytaj/eko-rajd-w-biskupicach?fbclid=IwAR3it1mkjjTatNFE4K8jLeXkCoCOe1owl4sZ8z8_owUugkEc6JiF53QlIR8

Link do pełnej fotorelacji z eko-rajdu znajduje się na stronie Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska

http://www.pobiedziska.pl/eko-rajd-drzwi-otwarte-szkoly-biskupicach/

 


MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ…

   3. września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach przywitali nowy rok szkolny w murach długo oczekiwanej, rozbudowanej i zmodernizowanej szkoły.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wielu z nas, bo tak, jak Pan dyrektor – Tadeusz Bochiński powiedział, tego dnia spełniły się marzenia wielu osób zabiegających o rozbudowę szkoły w Biskupicach. Nareszcie cieszymy się z nowej sali gimnastycznej, auli zaadaptowanej na potrzeby świetlicy szkolnej,  z nowych, zmodernizowanych sal lekcyjnych.
   3. września nastąpiło oficjalne otwarcie nowej szkoły, która w przepiękny sposób wkomponowana została w starą część budynku, mającego bardzo długą tradycję. (czytaj dalej)


Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL