Szkoł dzień inżyniera

Szanowni Państwo,

zgłosiliśmy naszą szkołę do programu Szkoła Małego Inżyniera.

Zachęcamy Państwa do głosowania, do
oddawania głosów na naszą szkołę, poniżej link do głosowania:

http://szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-582.

Pomóż naszej szkole zdobyć zestawy LEGO do samodzielnego programowania o wartości 6000zł.
Oddaj głos na naszą szkołę.
Codziennie możesz oddać jeden głos.
Zachęć znajomych do oddania głosu na naszą szkołę.

Głosowanie odbędzie się w dniach
26.11.2018-07.12.2018.


11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.W tym roku obchodzimy 100. rocznicę tego wydarzenia.

 Przygotowania do tego ważnego święta w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach zaczęły się już na początku listopada. W holu szkoły stanęła piękna wystawa poświęcona Ojcom Niepodległości, a uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty związane z historią Polski. Starsze roczniki mogły sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie historycznym Droga Polski do niepodległości. Wyniki zmagań zostały ogłoszone podczas uroczystego apelu.(czytaj dalej)


Uczniowie klasy siódmej odwiedzają poznańskie uczelnie

         W połowie września uczniowie klasy siódmej odwiedzili Uniwersytet Medyczny, gdzie wysłuchali wykładu dotyczącego historii chirurgii i anestezjologii. Dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądały operacje i jakimi środkami uśmierzano ból pacjentom. Dodatkowo siódmoklasiści brali udział w zajęciach o historii brudu, na których dowiedzieli się, że zwyczaj mycia swojego ciała wcale nie jest dawnym rytuałem. Zwiedziliśmy również wystawę poświęconą pionierowi ortopedii – Wiktorowi Dedze. Profesor był jednym z najwybitniejszych poznaniaków.(czytaj dalej)


Noc Naukowców

W ostatni piątek września uczniowie klasy siódmej i ósmych odwiedzili Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W czasie zajęć w ramach Nocy Naukowców uczniowie mogli poczuć, jak to jest być studentem.(czytaj dalej)


Eko-Rajd i  Drzwi Otwarte Szkoły

               Ostatnia sobota września na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Biskupic. Tego dnia do naszej szkoły przybyły tłumy. Od samego rana wystartował XVI jesienny Eko-rajd. Młodsi uczniowie zwiedzali pieszo najbliższą okolicę, starsi – posiadacze kart rowerowych -pokonywali dłuższe trasy rowerem podziwiając przy tym krajobraz. Natomiast dziewczęta z klas ósmych postanowiły wprowadzić pewną nowość podczas Eko-rajdu i wyznaczoną drogę przemaszerowały ze specjalnymi kijkami, propagując Nordic Walking. Uczestnicy, oprócz pokonania tras, mieli za zadnie rozwiązać specjalną ekologiczną kartę pracy. Tym razem była to teczka zadań w postaci Lapbooka, w której w licznych kopertach, kieszonkach i zakładach ukryte były zagadki przyrodnicze oraz quiz o naszej szkole.
Na mecie, która znajdowała się przy szkole,  na uczestników czekało wiele niespodzianek. Oprócz wojskowej grochówki i kiełbaski uczniowie mogli brać udział w wielu atrakcjach przygotowanych na boisku.(czytaj dalej)

Film z relacją z eko- rajdu. Zapraszamy do oglądania.

http://pobiedziska.telewizjastk.pl/programy/czytaj/eko-rajd-w-biskupicach?fbclid=IwAR3it1mkjjTatNFE4K8jLeXkCoCOe1owl4sZ8z8_owUugkEc6JiF53QlIR8

Link do pełnej fotorelacji z eko-rajdu znajduje się na stronie Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska

http://www.pobiedziska.pl/eko-rajd-drzwi-otwarte-szkoly-biskupicach/

 


MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ…

   3. września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach przywitali nowy rok szkolny w murach długo oczekiwanej, rozbudowanej i zmodernizowanej szkoły.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wielu z nas, bo tak, jak Pan dyrektor – Tadeusz Bochiński powiedział, tego dnia spełniły się marzenia wielu osób zabiegających o rozbudowę szkoły w Biskupicach. Nareszcie cieszymy się z nowej sali gimnastycznej, auli zaadaptowanej na potrzeby świetlicy szkolnej,  z nowych, zmodernizowanych sal lekcyjnych.
   3. września nastąpiło oficjalne otwarcie nowej szkoły, która w przepiękny sposób wkomponowana została w starą część budynku, mającego bardzo długą tradycję. (czytaj dalej)


Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL