ZGŁOSZENIE DO OBWODOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2018_2019

HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM.

POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO KLASY I 2018_2019


ZDROWY TALERZ” – warsztaty z dietetykiem

 12 kwietnia uczniowie klas siódmych i szóstej brali udział w warsztatach przygotowanych przez studentki z Koła Naukowego Dietetyków Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien wyglądać zdrowy posiłek, ile, jakich składników żywieniowych musi znaleźć się w naszych posiłkach, ile powinniśmy ich zjadać w ciągu dnia. Pani Paulina Pobłocka i Sandra Szymanek zwróciły uwagę na fakt, jak istotne w naszej diecie jest śniadanie. Powinno ono stanowić 25% zapotrzebowania energetycznego, czyli aż ¼ kalorii zjadanych w ciągu dnia powinna pochodzić z porannego posiłku.(czytaj dalej)


Turniej

W tym roku po raz pierwszy uczniowie klasy 6 zakwalifikowali się do Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej w Rokietnicy.

19 marca nasza reprezentacja wzięła udział w turnieju, w którym uczestniczyło 15-cie drużyn.(czytaj)


I Dzień Wiosny

21 marca br. obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek i atrakcji.

Już na początku tygodnia w salach lekcyjnych pojawiły się gazetki i wiosenne dekoracje. Nastrój nadchodzącej pory roku czuło się w każdym zakątku szkoły. W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie zebrali się w auli szkoły, gdzie wzięli udział w konkursie karaoke. Zmierzyli się z największymi przebojami polskiego rynku muzycznego. Można było usłyszeć nowe, czasem zaskakujące wykonania takich piosenek jak: „Tamta dziewczyna”, „Przez twe oczy zielone”, czy „Miłość w Zakopanem”. Następnie dziewczynki z kółka tanecznego poprowadziły krótkie warsztaty. Swoim tańcem i energią porwały tłumy.(czytaj dalej)


Profilaktyka uzależnień – warsztaty

W marcu odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów i rodziców klas siódmych i szóstej, dotyczące profilaktyki uzależnień. Zajęcia poprowadził Pan psycholog Tomasz Bratkowski.(czytaj dalej)


 ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ

20 marca obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ. Z tej okazji uczniowie klasy IIIb odbyli zajęcia z Panią pielęgniarką dotyczące właściwej higieny zębów.(czytaj dalej)


Światowy Dzień Kota

Drugiego marca już po raz drugi w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Kota, którego celem jest propagowanie szacunku do zwierząt oraz niesienie pomocy bezdomnym kotom.

Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już na początku tygodnia. Każda klasa miała za zadanie przygotować gazetkę ścienną o kociej tematyce. W salach pojawiły się zdjęcia, rysunki, plakaty i kalendarze z kotami. Wszystkie gazetki zostały ocenione wg kryteriów ustalonych przez prawdziwych kocich ekspertów. Na wyniki musimy jednak poczekać do szkolnego Dnia Wiosny. Ponadto uczniowie mogli podziwiać wystawę przygotowaną przez klasy IVa i IVb w sali nr 2, nie zabrakło na niej książek i gadżetów związanych z kocim światem.(czytaj dalej)


SUPERSKARBONKI SKO

W ramach popularyzowania wśród dzieci i młodzieży różnych form oszczędzania zorganizowaliśmy w naszej szkole wystawę skarbonek.(czytaj dalej)


Bal przebierańców.

8 lutego bawiliśmy się na balu przebierańców w naszej szkole.

Atrakcją były ciekawe i bardzo różnorodne stroje, z których jury wybrała i nagrodziła te wyjątkowe.(czytaj dalej)


Zajęcia w hali.

Niezależnie od wieku i kondycji zajęcia mogą być urozmaicane, a najważniejsze, żeby były aktywne i angażowały wszystkich.

Tym razem postawiliśmy na tenis ziemny.(czytaj dalej)


Turniej

26 stycznia braliśmy udział w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych w Pobiedziskach.

Przygotowując się solidnie podczas lekcji wychowania fizycznego, wypracowaliśmy całkiem niezłą technikę oraz taktykę gry.(czytaj dalej)


DRZWI OTWARTE

Wycieczka do Aquanetu
Pod koniec stycznia br. klasy IVa i IVb wzięły udział w zajęciach w ramach Akcji Edukacyjnej Plusk, realizowanej przez Aquanet. O godzinie 9:00 rano uczniowie wsiedli do autokaru i wyruszyli na Dębinę (Poznań), gdzie zwiedzili i zapoznali się z funkcjonowaniem Ujęcia Wody.(czytaj dalej)

ZIMA W OBIEKTYWIE – szkolny konkurs fotograficzny

W poniedziałek 5 lutego zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego.  Tematem konkursu było przedstawienie zimowego krajobrazu i otaczającej nas przyrody. (czytaj dalej)


Wyjazd do teatru

Obecna klasa 7b już dwukrotnie uczestniczyła w przedstawieniu w Teatrze Wielkim w Poznaniu. (czytaj dalej)


Szkolne Mikołajki

W tym roku w naszej szkole dość szczególnie  obchodziliśmy Mikołajki.(czytaj dalej)


Konkurs Mikołajkowy “Świąteczny Mikołaj”

W tym roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. ”Świąteczny Mikołaj”. Zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennego Mikołaja z dowolnych materiałów.(czytaj dalej)


SZKOLNY KONKURS LITERACKI “OKŁADKI JAK ŻYWE”
 
W listopadzie 2017 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs literacki “Okładki jak żywe”. Zadanie konkursowe polegało na nadesłaniu zdjęć wykonanej przez siebie okładki książki.(czytaj dalej)

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka już za nami. 30 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotował zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów naszej szkoły.(czytaj dalej)


Szkoła w Biskupicach – podpisanie umowy.

22 listopada 2017r. Burmistrz Gminy Pobiedziska Dorota Nowacka podpisała umowę na realizację rozbudowy i przebudowy Szkoły Podstawowej w Biskupicach.( czytaj dalej)


Zajęcia z wychowania fizycznego w hali sportowej w Pobiedziskach.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas 7 ze szkoły w Biskupicach biorą udział w zajęciach  z wychowania fizycznego w hali sportowej w Pobiedziskach.(czytaj dalej).


Andrzejkowa Noc w Szkole z Harrym Potterem

24 listopada br. nasza szkoła przemieniła się w prawdziwą Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Dokładnie o godzinie 18:00 uczniowie klas 4a i 4b zebrali się w specjalnie na ten magiczny wieczór udekorowanej auli – zwanej tego dnia Wielką Salą. Większość uczestników przybyła na Andrzejkową Noc z Harrym Potterem pięknie i pomysłowo przebrana. Po krótkim przywitaniu nadszedł czas na przydzielenie uczestników do czterech domów: Gryffindoru, Hufflepaffu, Ravenclawu i Slytherinu. Wyboru, tak jak w książkach J.K. Rowling, dokonała zaczarowana Tiara Przydziału.(czytaj dalej).


Dzień Niepodległości

10 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel  z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.(czytaj dalej)


Dzień języka angielskiego.

Tegoroczna, druga już, edycja Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole odbyła się pod hasłem poznawania kultury Stanów Zjednoczonych.(czytaj dalej)


Akcja “Kup Pan Szczotkę”.

W imieniu wszystkich obdarowanych dzieci serdecznie dziękujemy za wielki dar serca w postaci szczoteczek i past do zębów dla afrykańskich dzieci.(czytaj dalej)


UCZNIOWIE Z BISKUPIC W JUMP ARENIE

W naszej szkole o aktywność fizyczną dbamy nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego, ale również korzystając z obiektów sportowych w Poznaniu. (czytaj dalej)


PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 19 października br. o godz.16.30 miało miejsce w naszej szkole uroczyste wydarzenie. 21 pierwszoklasistów w obecności Pana Dyrektora, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zaproszonych gości zostało pasowanych na uczniów naszej szkoły.(czytaj dalej)


XV Eko-rajd w Biskupicach

30 września w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach odbył się jubileuszowy – XV! – Eko-rajd. Uczniowie, rodzice i nauczyciele, pieszo lub na rowerach, pokonywali wyznaczone trasy. (czytaj dalej)


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ.

21 września już po raz 13 odbył się w naszej szkole- w Biskupicach, Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych. Na zaproszenie do rozgrywek odpowiedziały trzy szkoły +gospodarze. Dzięki sprzyjającej aurze i odpowiednim warunkom, udało nam się rozegrać mecze w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza w klasach IV-V, druga VI-VII. Sędziowie mieli co robić, gdyż każda z drużyn walczyła o zaszczytne pierwsze miejsce. (czytaj dalej)

1


      

ROZBUDOWA SZKOŁY

                    W dniu 30 sierpnia 2017 roku Pani Burmistrz  podpisała umowę na  dofinansowanie realizacji projektu: „Rozbudowa z przebudową budynków Szkoły Podstawowej w Biskupicach”. W ramach Projektu powstaną nowe sale lekcyjne oraz sala gimnastyczna. Najstarsza część budynku zostanie przebudowana i wyposażona w windę osobową. Całkowita wartość Projektu:4.749.009,42 zł /dofinansowanie 3.999.537,03 zł/. Podpisano również umowę na dofinansowanie Projektu: „Podniesienie jakości edukacji w Szkole Podstawowej w Biskupicach poprzez szkolenie kadry, realizację projektów edukacyjnych i zakup wyposażenia” w ramach którego zakupione zostanie wyposażenie pracowni przyrodniczej, matematycznej  i logopedycznej. Przeprowadzone zostaną szkolenia dla nauczycieli, prowadzone będzie doradztwo edukacyjne i wsparcie psychologiczne oraz zajęcia wyrównawcze i logopedyczne, a także matematyczno-przyrodnicze, językowe. Wartość Projektu: 346.787 zł/dofinansowanie 316.119 zł/ 

szkola


 


Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL