Uczniowie klasy siódmej odwiedzają poznańskie uczelnie

         W połowie września uczniowie klasy siódmej odwiedzili Uniwersytet Medyczny, gdzie wysłuchali wykładu dotyczącego historii chirurgii i anestezjologii. Dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądały operacje i jakimi środkami uśmierzano ból pacjentom. Dodatkowo siódmoklasiści brali udział w zajęciach o historii brudu, na których dowiedzieli się, że zwyczaj mycia swojego ciała wcale nie jest dawnym rytuałem. Zwiedziliśmy również wystawę poświęconą pionierowi ortopedii – Wiktorowi Dedze. Profesor był jednym z najwybitniejszych poznaniaków.(czytaj dalej)


Noc Naukowców

W ostatni piątek września uczniowie klasy siódmej i ósmych odwiedzili Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W czasie zajęć w ramach Nocy Naukowców uczniowie mogli poczuć, jak to jest być studentem.(czytaj dalej)


Eko-Rajd i  Drzwi Otwarte Szkoły

               Ostatnia sobota września na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Biskupic. Tego dnia do naszej szkoły przybyły tłumy. Od samego rana wystartował XVI jesienny Eko-rajd. Młodsi uczniowie zwiedzali pieszo najbliższą okolicę, starsi – posiadacze kart rowerowych -pokonywali dłuższe trasy rowerem podziwiając przy tym krajobraz. Natomiast dziewczęta z klas ósmych postanowiły wprowadzić pewną nowość podczas Eko-rajdu i wyznaczoną drogę przemaszerowały ze specjalnymi kijkami, propagując Nordic Walking. Uczestnicy, oprócz pokonania tras, mieli za zadnie rozwiązać specjalną ekologiczną kartę pracy. Tym razem była to teczka zadań w postaci Lapbooka, w której w licznych kopertach, kieszonkach i zakładach ukryte były zagadki przyrodnicze oraz quiz o naszej szkole.
Na mecie, która znajdowała się przy szkole,  na uczestników czekało wiele niespodzianek. Oprócz wojskowej grochówki i kiełbaski uczniowie mogli brać udział w wielu atrakcjach przygotowanych na boisku.(czytaj dalej)

Film z relacją z eko- rajdu. Zapraszamy do oglądania.

http://pobiedziska.telewizjastk.pl/programy/czytaj/eko-rajd-w-biskupicach?fbclid=IwAR3it1mkjjTatNFE4K8jLeXkCoCOe1owl4sZ8z8_owUugkEc6JiF53QlIR8

Link do pełnej fotorelacji z eko-rajdu znajduje się na stronie Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska

http://www.pobiedziska.pl/eko-rajd-drzwi-otwarte-szkoly-biskupicach/

 


MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ…

   3. września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach przywitali nowy rok szkolny w murach długo oczekiwanej, rozbudowanej i zmodernizowanej szkoły.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wielu z nas, bo tak, jak Pan dyrektor – Tadeusz Bochiński powiedział, tego dnia spełniły się marzenia wielu osób zabiegających o rozbudowę szkoły w Biskupicach. Nareszcie cieszymy się z nowej sali gimnastycznej, auli zaadaptowanej na potrzeby świetlicy szkolnej,  z nowych, zmodernizowanych sal lekcyjnych.
   3. września nastąpiło oficjalne otwarcie nowej szkoły, która w przepiękny sposób wkomponowana została w starą część budynku, mającego bardzo długą tradycję. (czytaj dalej)


Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL