ZGŁOSZENIE DO OBWODOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2018_2019

HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM.


Bal przebierańców.

8 lutego bawiliśmy się na balu przebierańców w naszej szkole.

Atrakcją były ciekawe i bardzo różnorodne stroje, z których jury wybrała i nagrodziła te wyjątkowe.(czytaj dalej)


Zajęcia w hali.

Niezależnie od wieku i kondycji zajęcia mogą być urozmaicane, a najważniejsze, żeby były aktywne i angażowały wszystkich.

Tym razem postawiliśmy na tenis ziemny.(czytaj dalej)


Turniej

26 stycznia braliśmy udział w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych w Pobiedziskach.

Przygotowując się solidnie podczas lekcji wychowania fizycznego, wypracowaliśmy całkiem niezłą technikę oraz taktykę gry.(czytaj dalej)


DRZWI OTWARTE

Wycieczka do Aquanetu
Pod koniec stycznia br. klasy IVa i IVb wzięły udział w zajęciach w ramach Akcji Edukacyjnej Plusk, realizowanej przez Aquanet. O godzinie 9:00 rano uczniowie wsiedli do autokaru i wyruszyli na Dębinę (Poznań), gdzie zwiedzili i zapoznali się z funkcjonowaniem Ujęcia Wody.(czytaj dalej)

ZIMA W OBIEKTYWIE – szkolny konkurs fotograficzny

W poniedziałek 5 lutego zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego.  Tematem konkursu było przedstawienie zimowego krajobrazu i otaczającej nas przyrody. (czytaj dalej)


Wyjazd do teatru

Obecna klasa 7b już dwukrotnie uczestniczyła w przedstawieniu w Teatrze Wielkim w Poznaniu. (czytaj dalej)


Szkolne Mikołajki

W tym roku w naszej szkole dość szczególnie  obchodziliśmy Mikołajki.(czytaj dalej)


Konkurs Mikołajkowy “Świąteczny Mikołaj”

W tym roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. ”Świąteczny Mikołaj”. Zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennego Mikołaja z dowolnych materiałów.(czytaj dalej)


SZKOLNY KONKURS LITERACKI “OKŁADKI JAK ŻYWE”
 
W listopadzie 2017 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs literacki “Okładki jak żywe”. Zadanie konkursowe polegało na nadesłaniu zdjęć wykonanej przez siebie okładki książki.(czytaj dalej)

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka już za nami. 30 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotował zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów naszej szkoły.(czytaj dalej)


Szkoła w Biskupicach – podpisanie umowy.

22 listopada 2017r. Burmistrz Gminy Pobiedziska Dorota Nowacka podpisała umowę na realizację rozbudowy i przebudowy Szkoły Podstawowej w Biskupicach.( czytaj dalej)


Zajęcia z wychowania fizycznego w hali sportowej w Pobiedziskach.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas 7 ze szkoły w Biskupicach biorą udział w zajęciach  z wychowania fizycznego w hali sportowej w Pobiedziskach.(czytaj dalej).


Andrzejkowa Noc w Szkole z Harrym Potterem

24 listopada br. nasza szkoła przemieniła się w prawdziwą Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Dokładnie o godzinie 18:00 uczniowie klas 4a i 4b zebrali się w specjalnie na ten magiczny wieczór udekorowanej auli – zwanej tego dnia Wielką Salą. Większość uczestników przybyła na Andrzejkową Noc z Harrym Potterem pięknie i pomysłowo przebrana. Po krótkim przywitaniu nadszedł czas na przydzielenie uczestników do czterech domów: Gryffindoru, Hufflepaffu, Ravenclawu i Slytherinu. Wyboru, tak jak w książkach J.K. Rowling, dokonała zaczarowana Tiara Przydziału.(czytaj dalej).


Dzień Niepodległości

10 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel  z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.(czytaj dalej)


Dzień języka angielskiego.

Tegoroczna, druga już, edycja Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole odbyła się pod hasłem poznawania kultury Stanów Zjednoczonych.(czytaj dalej)


Akcja “Kup Pan Szczotkę”.

W imieniu wszystkich obdarowanych dzieci serdecznie dziękujemy za wielki dar serca w postaci szczoteczek i past do zębów dla afrykańskich dzieci.(czytaj dalej)


UCZNIOWIE Z BISKUPIC W JUMP ARENIE

W naszej szkole o aktywność fizyczną dbamy nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego, ale również korzystając z obiektów sportowych w Poznaniu. (czytaj dalej)


PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 19 października br. o godz.16.30 miało miejsce w naszej szkole uroczyste wydarzenie. 21 pierwszoklasistów w obecności Pana Dyrektora, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zaproszonych gości zostało pasowanych na uczniów naszej szkoły.(czytaj dalej)


XV Eko-rajd w Biskupicach

30 września w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach odbył się jubileuszowy – XV! – Eko-rajd. Uczniowie, rodzice i nauczyciele, pieszo lub na rowerach, pokonywali wyznaczone trasy. (czytaj dalej)


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ.

21 września już po raz 13 odbył się w naszej szkole- w Biskupicach, Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych. Na zaproszenie do rozgrywek odpowiedziały trzy szkoły +gospodarze. Dzięki sprzyjającej aurze i odpowiednim warunkom, udało nam się rozegrać mecze w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza w klasach IV-V, druga VI-VII. Sędziowie mieli co robić, gdyż każda z drużyn walczyła o zaszczytne pierwsze miejsce. (czytaj dalej)

1


      

ROZBUDOWA SZKOŁY

                    W dniu 30 sierpnia 2017 roku Pani Burmistrz  podpisała umowę na  dofinansowanie realizacji projektu: „Rozbudowa z przebudową budynków Szkoły Podstawowej w Biskupicach”. W ramach Projektu powstaną nowe sale lekcyjne oraz sala gimnastyczna. Najstarsza część budynku zostanie przebudowana i wyposażona w windę osobową. Całkowita wartość Projektu:4.749.009,42 zł /dofinansowanie 3.999.537,03 zł/. Podpisano również umowę na dofinansowanie Projektu: „Podniesienie jakości edukacji w Szkole Podstawowej w Biskupicach poprzez szkolenie kadry, realizację projektów edukacyjnych i zakup wyposażenia” w ramach którego zakupione zostanie wyposażenie pracowni przyrodniczej, matematycznej  i logopedycznej. Przeprowadzone zostaną szkolenia dla nauczycieli, prowadzone będzie doradztwo edukacyjne i wsparcie psychologiczne oraz zajęcia wyrównawcze i logopedyczne, a także matematyczno-przyrodnicze, językowe. Wartość Projektu: 346.787 zł/dofinansowanie 316.119 zł/ 

szkola


 


Szablon Bombax autorstwa itx, tłumaczenie: WordpressPL